redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Fichtennadel-Tabak Hot

FilekFilek   Maj 13, 2010  
 
0.0
 
4.7 (18)
33882   0   1   0   0   13
 

Informacje o tabace

Producent
Bernard Tabak
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Smak tabaki
Świerk, mentol
Waga tabaki
10g
Opakowanie
Plastikowe

Bernard Tabak

Recenzje użytkowników

18 reviews

 
(14)
 
(4)
3 stars
 
(0)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.7
 
4.6  (18)
 
4.9  (18)
To write a review please register or
View all reviews View most helpful
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Leśny faworyt

Święta w lato? Dlaczego nie! Bernard raczy nas tym, co zapamiętaliśmy z okresu, kiedy sztuczna choinka była rzadko spotykana - pięknym zapachem stojącego w kącie, prawdziwego iglaka. Z racji tego, że tego rodzaju tabak jest jak na lekarstwo, to stajnia bernarda miała przed sobą trudne zadanie, czyli zaspokojenie w 100% tej niziny rynkowej, gdzie popyt na porządne drzewo prosto z lasu jest ogromny. Mimo tego, że w ubiegłym roku taką tabakę wydał też inny znany klasyk, czyli Samuel Gawith, to moim faworytem i tak pozostaje dzieło Benka. Sam zapach jest bardzo soczysty i wyrazisty. Każdemu przywoła inne wspomnienia, ale na pewno będą one przyjemne. Tabaka ma to do siebie, że jest wehikułem czasu. W tym przypadku jest to maszyna, którą napędza dosyć tłusta konsystencja tego proszku zbawienia.
Mamy szczęście, że przekaz zawarty w tabace możemy znaleźć już na pudełku! Jak dla mnie, to najlepsza grafika jaka mogła zagościć na opakowaniach tabaki. Sam obraz stojącego samotnie iglaka zabiera nas do tej cudownej krainy, w której można się zatracić bezgranicznie.
Oczywistym prawie było wykorzystanie klasycznego, czarnego pudełka z bocznym dozownikiem, który jest moim zdaniem bardzo przyjazny użytkownikowi.
Jest to moja ulubiona aktualnie tabaka, po którą będę sięgał dosyć często...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-piękny aromat
-klimatyczna szata graficzna
-lekki, słodki tytoń
Minusy Tabaki
-brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.8
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Nadmiar szkodzi

Lubię zapach świerku. Kojarzy mi się z borem świerkowym porastającym Tatry i jest częścią pięknych wspomnień przyniesionych z górskich szlaków. Zapach świerku przywołuje je z pamięci, więc wydawało mi się, że tabaka Fichtennadel zapewni coś więcej niż doznania zmysłowe.

Tabakierka Fichtennadel, podobnie jak w większości produktów Bernarda, jest plastikowa, otwierana za pomocą suwaczka na bocznej ściance pozwalającego na regulację wielkości otworu. Praktyczne i eleganckie rozwiązanie. Na etykiecie, zamiast zdjęcia czy prostego rysunku, umieszczono reprodukcję obrazu przedstawiającego dorodny świerk rosnący na urwisku, zaś w tle jest zarys miasta. Czerwoną czcionką wypisana jest nazwa tabaki, a mniejszym, brązowym drukiem "beliebte, erfrischende Prise", czyli "popularna, odświeżająca szczypta". Oryginalna i ładna etykieta zasługuje na szczególne miejsce w mojej kolekcji tabakier.

Tabaka ma bardzo przystępną do zażywania formę: średnie zmielenie i puszysta konsystencja bez grudek w połączeniu z wilgotnością trochę większą niż średnia. Delikatny mentolowo-świerkowy aromat z nutą słodyczy jest bardzo przyjemny i nie czekając dłużej zażywam porcję brązowego proszku. Od razu nos atakuje dość intensywny mentol połączony z jeszcze mocniejszym świerkiem. Niestety zapach świerku trąci sztucznością i przypomina bardziej kostkę do toalety niż przesycone żywicą leśne powietrze. Dla mnie jest zbyt silny i drażniący. Po kilku oddechach wyczuwalny jest całkiem przyjemny, słodkawy tytoń; wysokiej jakości jak przystało na Bernarda. Fichtennadel nie nazwał bym tabaką odświeżającą, jak głosi hasło z etykiety. Nie spełniła też moich oczekiwań i nie ożywia wspomnień z wędrówek leśnymi ścieżkami. Gdyby nie zbyt intensywny aromat świerku pewnie przymknął bym oko na jego sztuczność, a tabaka mogła by się okazać odświeżająca.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ dobrej jakości tytoń
+ przystępna konsystencja
+ ładna tabakiera
Minusy Tabaki
- sztuczny i zbyt intensywny aromat świerkowy
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Fichtennadel - beliebte, erfrischende Prise

Fichtennadel - Prawdę mówiąc do zakupu tej tabaki przekonało mnie miejsce w rankingu i jej magiczna grafika na tabakierce. Opisywany aromat lasu sprawił że wiele oczekiwałem od tej tabaki ,a to wszystko potęgował jeszcze fakt ,iż jest to produkt braci Bernard.

Zacznijmy od tabakiery. Standardowo jest to czarne pudełko o specyficznym kształcie, praktyczny dozownik na suwak po lewej stronie umożliwia łatwe dawkowanie. To co jest w tym opakowaniu najważniejsze to oczywiście grafika! Jest przepiękna. Duże, osamotnione świerkowe drzewo ,które stoi na skraju skarpy. W oddali widać jakieś małe miasteczko w górskim rejonie. Wszystko to świetnie się komponuje.

Przechodzimy do meritum tej recenzji - tabaki! Jest wilgotna, zmielenie średnie, kolor to czysty brąz. Bardzo często zbija się w grudki. Ciężko mi napisać cokolwiek o spływie do gardła bo nigdy mi się nie przydarzył z Fichtennadel. Aromat... Po wciągnięciu do nozdrzy uderza nas faktycznie mocno leśno / ziołowy zapach. Na drugim planie można dostrzec może... Zapach igieł świerkowych po deszczu ,albo mokrej leśnej gleby. Gdzieś przez to wszystko przeplata się nienaganny i bardzo delikatny mentol który orzeźwia. Jednak żeby nie popaść w całkowity zachwyt... Fani tabak z aromatem tytoniu się rozczarują bo nie czuć go tutaj w ogóle.

Moim zdaniem Fichtennadel nie jest tabaką do codziennego użytku. Świetnie natomiast sprawdza się kiedy chcemy się wyciszyć i zrelaksować. Będzie dobrym dodatkiem do książki lub jazzu. Polecam ją spróbować tak na prawdę każdemu kto ma do czynienia z tabaką. Snuff!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Leśny aromat
- Niecodzienna
- Orzeźwiająca
- Przepiękna grafika na tabakierce
- Relaksująca
Minusy Tabaki
- Brak wyczuwalnego tytoniu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Świetkowe igły

Oto zawitałem :) Po długiej przerwie postanowiłem napisać kolejną recenzję, tym razem mojej ulubionej tabaki. Przez mój nos przewinęło się już 20 albo 30 gramów tegoż partykularnego produktu, więc postanowiłem co nieco o nim napisać.

Jest to kolejny wyrób przegenialnego producenta "ambrozji do nosa", czyli firmy braci Bernard, wg mnie produkującej najlepsze i 'najsmaczniejsze' tabaki. Opakowanie jest to samo co u większości produktów tejże marki tj. czarna plastikowa tabakiera z przesuwajką do wygodnego dawkowania, na którą naklejona jest etykieta, przedstawiająca samotny świerk w malowniczym krajobrazie. Bo też sama jej nazwa oznacza świerkowe igły, jednoznacznie dając znać jaki jest aromat. Napis na etykiecie głosi: "ukochany, orzeźwiający niuch".
Bo też dokładnie taki jest. po wciągnięciu czujemy wspaniały aromat świerku, który mi osobiście kojarzy się z bożonarodzeniową choinką. Na drugim planie czuć delikatny, ledwo wyczuwalny mentol. Natomiast nuty czysto tytoniowej ja się nie doszukałem. Wracając jeszcze do konsystencji tabaki, jest ona podobna do Zwiefachera lub Weiss-Blau, tj. do typowych halbschmalzlerów. Tabaka ma kolor głębokiego brązu i jest wilgotna, co sprawia że lubi zbijać się w grudki. Zmielenie określiłbym jako średnie, niezbyt grube i niezbyt drobne. Ogólnie sprawia to że nie mamy zbytniego problemu z utrzymaniem jej w nosie, a spływanie do gardła nie zdarza się, a nawet jeśli to nie jest ono bardzo nieprzyjemne.

Reasumując jest to tabaka niemalże idealna, godna polecenia każdemu zażywającemu, niezależnie od stażu. Gorąco polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+aromat świerku
+skojarzenia przezeń budzące
+przystępna konsystencja
+brak problemów czysto fizycznych związanych z zażywaniem
+etykieta
Minusy Tabaki
-na fajkowie od jej wprowadzenie podrożała już bodajże o 4 złote, ale prawdopodobnie związane to jest z popytem na nią :)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
VIIIX
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Fichtennadel-Tabak

Prześwietna ilustracja zdobiąca klasyczne Bernardowskie opakowanie okrasza nam poczciwą "mentolówkę" podlaną świerkowym aromatem. Wspaniałe w swej prostocie połączenie ułożone na dobrej bazie tytoniowej. Tabaka orzeźwia i przyjemnie kręci. W sam raz na poranne chwile przebudzenia, choć przecież nie tylko.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- nienachalny mentol
- iglak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników
e-max.it: your social media marketing partner